Agnes z Rosenstraße

Porządkując stare pliki natrafiłam na wywiad, który miałam kiedyś przyjemność przeprowadzić z rodowitą Wrocławianką. Materiał zmontował mój przyjaciel, Jakub Wilk. Pani pozostanie anonimowa (pod takim warunkiem zgodziła się na wykorzystanie tego materiału), ale na potrzeby narracji nazwijmy ją Agnes ;). Cała moja rozmowa z nią, bogato ilustrowana rodzinnymi zdjęciami, trwała kilka godzin, ale przyznam, że mogłabym jej słuchać znacznie dłużej. Check this out on Chirbit

Ewelina Kodzis

Filologia, dziennikarstwo, grafika i blogowanie. Oprócz tego Wrocław, muzyka, jesień i koty. Później dopiero cała reszta.

10 myśli na temat “Agnes z Rosenstraße

 • 10 marca 2017 o 4:20 PM
  Permalink

  "Ja kocham swojego Wrocławia i więcej nic nie muszę powiedzieć" – Ja też kocham Wrocław i nie muszę nic więcej dodawać. Bardzo to fajne było co Agnes opowiadała.

  Odpowiedz
 • 12 marca 2017 o 1:35 PM
  Permalink

  Jak pomyślę, że ona widziała te wszystkie kamienice jeszcze zanim zdewastowali je ludzie i nadgryzł ząb czasu… zazdroszczę.

  Odpowiedz
 • 12 marca 2017 o 11:24 PM
  Permalink

  Wywiad przeprowadzałam w nieco innym celu niż publikowanie go na blogu, więc i kwestie, o które pytałam Agnes, były średnio związane z Breslau czy jego architekturą.

  Odpowiedz
 • 30 maja 2020 o 9:35 PM
  Permalink

  Bardzo interesujace !!!! Tak sie sklada ze mieszkamy na ul; Niemcewicza 23 . Kiedys moja zona rozmawiala z ta pania …. jak ja zaluje ze nie bylo mnie przy tym :(((( PS. Mam pytanie . Czy pani jest corka Emili Kodzis z ul;Nowowiejskiej ? Jesli tak to jestesmy kuzynostwem :)))) ze strony mojego taty Jozefa Czarnockiego .Jesli chciala by pani napisac pare slow oto moj meil marek.czarnocki@interia.pl Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 30 maja 2020 o 9:35 PM
  Permalink

  Interesujace tym bardziej ze mieszkam na ul; Niemcewicza 23 :))))) Mam pytanie. Czy pani jest curka Emilii Kodzis ? Jesli tak to jestesmy kuzynostwem :))))))))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *